Polisa na akumulator w samochodzie

Ubezpieczenie na akumulator w samochodzie jest możliwe – chociaż niewiele osób wie, że może sobie taką dodatkową pomoc zapewnić. Warto o niej pomyśleć, jeżeli często używamy samochodu i jest on częściej przez to narażony na częste awarie.

Pakiet Assistance dla samochodu

OC i AC nie zapewnia pomocy, jeżeli chodzi o awarię akumulatora. Odpowiedzialność Cywilna jest dla osób biorących udział w wypadku – nie dla samego kierowcy. AC zapewnia pomoc kierowcy/właścicielowi, jeżeli dojdzie do jakiejkolwiek kolizji drogowej. To pakiet Assistance zapewnia pomoc, jeżeli chodzi o awarię akumulatora. Zdecydowana większość towarzystw ubezpieczeniowych zapewnia taką pomoc – chociaż może być ona przewidywana w różnym zakresie. Jeżeli ktoś zdecyduje się na dobry pakiet Assistance, to na ogół może liczyć na pomoc już w kilkanaście minut od wystąpienia zdarzenia. Chociaż należy zaznaczyć, że tak naprawdę jest to zależne od wielu czynników.

Zakres OWU

Zawsze sprawdzajmy OWU, czyli Ogólne Warunki Umowy. To właśnie tam można znaleźć zapis odnoszący się do świadczonej pomocy. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe mogą sobie zastrzec, że pomoc świadczona będzie tylko dwa razy w ciągu obowiązywania całej umowy. Do tego może dojść również zapis odnoszący się do odległości od miejsca zamieszkania. Warto również sprawdzić, czy pomoc oferowana jest np. w innych, europejskich krajach, czy tylko ogranicza się do pomocy świadczonej na terenie Polski. Niektóre ubezpieczalnie określają w swoim umowach dokładną kwotę do jakiej pomoc może zostać wykonana. 

Powiązane wpisy:

Dwóch współwłaścicieli samochodu a ubezpieczenie OC/AC

Ile wzrośnie OC po stłuczce?

Jak ubezpieczyć auto nie będąc właścicielem?

Ubezpieczenie dealerskie

Wypowiedzenie umowy OC

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/