Ubezpieczenie na czas podróży

Wielu agentów ubezpieczeniowych oferuje możliwość darmowego sprawdzenia kosztów związanych z wykupieniem polisy turystycznej. Klienci zachodzą w głowę, czy taka polisa będzie im faktycznie potrzebna. Tak, rosnące statystyki zachorowań pokazują, że zakup polisy dla turystów ma jak najbardziej sens.

Co obejmuje polisa dla turystów?

Aby mieć pewność, że mamy do czynienia z dobrą polisą dla turystów, musimy sprawdzić, co ona tak naprawdę obejmuje. W jej skład powinno wchodzić:

  • dobre ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej,
  • odszkodowanie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków,
  • ewentualnie pokrycie kosztów akcji ratunkowej,
  • koszty leczenia,
  • koszty transportu medycznego do Polski.

Osoby, które na wakacje wybierają się samolotem muszą wiedzieć, że dobra polisa jest w stanie zapewnić także odszkodowanie od opóźnionego lub odwołanego lotu. W końcu są to nasze pieniądze, którymi warto rządzić się w dobry sposób.

Podróże zagraniczne

Wyjazdy za granicę wśród naszych rodaków cieszą się coraz większą popularnością. Skupiamy się nie tylko na Europie, ale podróżujemy znacznie dalej. Dubaj, Hawaje, Dominikana, Acapulco i wiele innych miast, które rozlokowane są na całym świecie. W takich to urokliwych zakątkach nie jest honorowane nasze polskie ubezpieczenie zdrowotne. Podczas podróży może nic się nie wydarzyć, ale warto zabezpieczyć się na wypadek nagłego zachorowania. Jeżeli tego nie zrobimy, to możemy zostać zmuszeni czasem do pokrycia rachunku na kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy złotych za udzieloną pomoc medyczną.

 

Zobacz też:

Ubezpieczenie samochodu

OC na miesiąc
ubezpieczenie auta na angielskich tablicach
Kalkulator OC bez podawania danych osobowych
Ubezpieczenie OC na raty

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/