Chiptuning to usługa, która oferowana jest przez dużą ilość warsztatów samochodowych. Coraz większa rzesza kierowców chce, aby jego samochód miał jeszcze lepszą moc. Moda na taką usługę staje się coraz powszechniejsza.

Praca silnika

Chiptuning i sam tuning ma ze sobą dużo wspólnego. Chociaż ten pierwszy skupia się na modyfikacji w obrębie pracy silnika. Ogólnie można powiedzieć, że to właśnie dzięki temu, z auta można “wyciągnąć” jeszcze więcej na trasie. Większa moc i podniesienie maksymalnego obrotu silnika możliwa jest dzięki temu, że w obecnych czasach wszystko kontrolowane jest przez komputer. Również sam silnik. Chiptuning daje wiele korzyści, m.in. dzięki temu samochód jeździ bardziej dynamicznie, a na to wszystko jeszcze mniej spala. Jeżeli zmiany zostaną wprowadzone w prawidłowy sposób, możemy mieć do czynienia z eko tuningiem. Do środowiska naturalnego będzie trafiała jeszcze mniejsza ilość zanieczyszczeń. 

Zmiany w polisie OC/AC

Pamiętajmy o tym, że wszelkie zmiany danych technicznych auta zawsze należy zgłosić do towarzystwa ubezpieczeniowego. Nawet, jeżeli ktoś ma już trwającą polisę OC/AC lub też same OC. Towarzystwo ubezpieczeniowe dokona wtedy ponownego przeliczenia składki i na podstawie zebranych danych poinformuje właściciela samochodu, czy składka zostanie na tym samym poziomie, czy też zostanie podwyższona. W zdecydowanej większości następuje jednak to drugie – składka zostanie podwyższona. Aczkolwiek nie należy spodziewać się, że będą to astronomiczne kwoty. 

 

Pozostałe wpisy:

Wypowiedzenie OC po złomowaniu

Samochód z Włoch. Jak go sprowadzić, aby nie żałować?

Mandat z fotoradaru

Jazda na niemieckich tablicach

Rejestracja samochodu w 2021

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/