Ubezpieczenie OC na samochód

OC to polisa obowiązkowa na pojazdy mechaniczne. Dzięki niej można zapewnić bezpośrednią likwidację szkody. Przy czym należy być świadomym tego, że nie są to pieniądze wypłacane dla sprawcy wypadku, a tylko dla osób, jakie zostały poszkodowane w wypadku.

Kiedy pomaga OC?

OC, czyli Odpowiedzialność Cywilna, pomaga w wielu wypadkach. Jednym z nich jest moment, kiedy pojazd znajdował się w ruchu. Jeżeli dojdzie do kolizji w czasie ruchu, to poszkodowani mogą ubiegać się o wypłatę odszkodowania z polisy OC – o ile właściciel pojazdu mechanicznego ją posiada. Jeżeli jej nie posiada, to za wszystkie wyrządzone szkody będzie musiał zapłacić sam. Dzięki temu, że ktoś posiada polisę OC, to będzie mógł liczyć także na pomoc w przypadku wsiadania i wysiadania z auta, podczas zatrzymania i postoju pojazdu, itd.

Jaka jest suma gwarancyjna?

Zawsze należy dowiedzieć się, jaka jest suma gwarancyjna przy poszczególnych polisach ubezpieczeniowych. Biorąc pod uwagę ofertę jaką można znaleźć na rynku, szybko zorientujemy się, że są to różne kwoty. Z czego to wynika? Z wewnętrznej polityki danej firmy. Każda firma ubezpieczeniowa ma własne prawa, dlatego ich oferty tak mocno się różnią. Podczas wyboru OC zawsze należy dowiedzieć się, jaka jest suma gwarancyjna dla szkód na osobie i dla szkód na mieniu (dwie różne sprawy). Zawsze warto także dowiedzieć się, czy istnieje możliwość rozszerzenia ubezpieczenia. Może to być szczególnie ważne dla osób, które na co dzień są kierowcami zawodowymi lub też często używają auto do wykonania obowiązków zawodowych. 

Powiązane wpisy:

Kiedy nie trzeba płacić za OC?

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej
Ubezpieczenie wkładu własnego wynajem auta

Wypowiedzenie OC po złomowaniu

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/